Od 18. do 20.marta 2016. godine u Banja Luci će biti održano Zimsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u malom bazenu.

Ove godine, po prvi put, zajednički se organizuje Prvenstvo za sve kategorije, što će ovom takmičenju dati posebnu draž. Na Prvenstvu se očekuje rekordan broj učesnika, kako pojedinaca, tako i klubova, iz Mostara, Trebinja, Sarajeva, Tuzle, Zenice i Banja Luke.

Također, po prvi put prvenstvo BiH pliva se po sistemu kvalifikacija i finala. Tako će u jutarnjem dijelu u petak, subotu i nedjelju, takmičari sa početkom u 9 sati plivati kvalifikacije, a u poslijepodnevnim satima od 17 sati A, B i C finala. Osim ovoga, novine su i da nema limita ni za jednu kategoriju, a Prvenstvo je pojedinačno.

Takmičenje će se odvijati prema FINA pravilima i Propozicijama PS BIH. Organizator je Plivački savez Bosne i Hercegovine.
Svim klubovima i njihovim plivačicama i plivačima želimo dobre rezultate.