Plivački savez Bosne i Hercegovine domaćin je Susreta reprezentacija Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije. Takmičenje će se održati na Gradskom olimpijskom bazenu u Banja Luci, 25. i 26.marta 2017. godine.

Prema najavama učestvovat će oko 270 takmičara, a boje naše zemlje branit će 60-tak plivačica i plivača iz Mostara, Sarajeva, Tuzle, Zenice i Banja Luke. Selektori Slovenije, Hrvatske i Srbije najavili su dolazak najboljih plivača tako da se očekuje nastup nekoliko učesnika Olimpijskih igara u Riu, te osvajača medalja sa velikih međunarodnih takmičenja, evropski i svjetski seniorski i juniorski šampioni . U GOB-u Banja Luka zaplivat će: Velimir Stjepanović, Ćaba Silađi, Ivan Lenđer, Anja Crevar, Ana Radić, Mario Todorović, Martin Bau, Anemari Košak, Tjaša Pintar, Tjaša Vozel, Anja Klinar, Gaja Natlačen, Janja Šegel, Tara Vovk, Tina Čelik... Nema sumnje da će ovo biti najjače plivačko takmičenje ikada održano u BiH.
Za BiH će nastupati: Amina Kajtaz, Mihajlo Čeprkalo, Adi Mešetović, Ilijan Malčić, Nikolina Tubić, Nikolina Kopanja, Kosta Vrkeš, Anastazija Radić, Anastazija Topić, Marko Kovačić, Luka Ščekić, Katarina Čurlik, Amina Rovčanin, Alina Ahmetbegović, Lamija Medošević, Nejla Karić, Neal Ahmetbegović, Hena Kapidžić, Zlatan Ćesić, Lamija Zuko, Narda Brodović, Nejra Bujak, Amar Šapčanin, Amer Voljevica, Nejra Čengić, Tarin Husić, Fatih Tahirović, Feđa Omerbegović, Hamza Fazlić, Elma Avdibegović, Hena Mešić, Nadja Brodović, Iman Hadrović, Nikola Bjelajac, , Aleksandar Branković, Aleksa Krminac, Natalija Stanojević, Marko Jovičić, Luka Simić, Luka Mirnić, Elena Trivić, Isidora Stanojević, Arman Brašnjić, Angelo Šimić, Emina Pašukan, Iris Hrustemović, Filip Ćorić, Aldina Husejinović, Adna Borovac, Anida Mahinić, Lana Kaniža, Mario Jurić, Barbara Buljan, Petar Lasta, Dunja Jorgić, Samira Trešnjo, Nina Žarković, Amar Borić, Alen Mahmić, Tarik Hamidović, Tina Tadić, Iman Felah.
Stručni štab reprezentacije za Četveromeč 2017. čine: Miodrag Čeko, Evelin Avdić, Mirza Čampara, Haris Hasić, Alena Ćemalović i Armin Ćirić. Vođa puta ispred PS BiH je Muhamed Varešanović.
Takmičenje počinje u subotu 25.03. u 16 sati, rasplivavanje je u 15 sati, dok u nedjelju 26.03. takmičenje počinje u 10 sati, a raspliv je u 9 sati.
Svim učesnicima Susreta reprezentacija BiH-Hrvatska-Slovenija-Srbija želimo dobrodošlicu, ugodan boravak i dobre rezultate.

Rezultate ćete moći da pratiti ovdje.