Bosna i Hercegovina biće domaćin jednog značajnog međunarodnog plivačkog takmičenja.

U Banja Luci, na Gradskom olimpijskom bazenu 25/26.03.2017. biće održan tradicionalni godišnji Četveromeč nacija u organizaciji Plivačkog saveza BiH. Najbolji seniori, juniori i kadeti Slovenije, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine odmjerit će svoje snage u plivačkom takmičenju koje će se održati u dva dijela, subotu poslijepodne i nedjelju ujutro.
PS BiH se prije tri godine priključio ovom takmičenju, a priliku da budemo i domaćini istog s radošću smo prihvatili.
Uvjereni smo da će PS BiH, grad Banja Luka i BiH, biti uspješan i dobar organizator ovog veoma kvalitetnog takmičenja, na kojem se očekuje preko 200 najboljih plivačica i plivača u regiji. Četveromeč će biti pozicioniran i u FINA kalendaru, što znači da je kvalifikovan za ispunjenje normi za Svjetsko prvenstvo Budimpešta 2017., te EP juniora, SP juniora i Balkansko juniorsko prvenstvo.
Propozicije za ovo takmičenje možete pogledati ovdje.